DSC_0763

Uwielbiam mega proste wzory, zamknięte w kwadrat. W ogóle kocham kwadraty, i te kordonkowe i te z włóczki i kocham też takie szyte, zwane quiltem. Tak w ogóle to podkładki pod kubki to były moje pierwsze szydełkowe dzieła. Nigdy ich tutaj nie prezentowałam, bo … były pierwsze 😉 To było jeszcze na długo przed tem, zanim na poważnie poczułam, że szydełko to coś więcej niż tylko „drucik zakończony haczykiem”.

Odkryłam dlaczego tak dużo czasu zajmuje mi zrobienie czegoś na szydełku. Lwia część czasu to wybieranie projektu. Widząc te różności nie potrafię się zdecydować. Przeszukuję internet wzdłuż i wszerz i trochę to trwa, zanim w końcu na coś się zdecyduję.  W tym wypadku też tak było, ale wcześniej zrobiłam kilka próbek innymi wzorami i ten właśnie urzekł mnie najbardziej. Co o tym sądzicie?

DSC_0764Wzór jest niezwykle prosty. Wzięłam go oczywiście z internetu, prosto z obrazka, ale dla Was poszukałam źródła. Widzę, że jest też filmik, zatem zachęcam gorąco 🙂 Kiedy klikniesz na zdjęcie przejdziesz na stronę z instrukcją.

2391021_orig

Kiedy już masz wzór, kolejnym „problemem” jest wybór włóczki. Kiedy robiłam kocyk dla Hanki trafiłam na włoczkę Cheope.

pobraneWedług mnie jest to jedna z najlepszych włóczek, na których do tej pory pracowałam. Nadaje się świetnie na kocyki, ale również na przeróżne dodatki typu serwetki, podkładki, lampiony i wiele wiele innych. Dlaczego? Włoczka ta nie naddaje się, to znaczy w ogóle się nie rozciąga, nawet po praniu. Hankowy kocyk używany jest już rok i ani o milimetr nie zmienił swojej wielkości, nie zmechacił się ani nie skulkował. Wzór wciąż jest gładki i zbity. Włóczka jest dość wymagająca dla szydełkujących, ponieważ to dość luźny splot kilku nitek, bardzo łatwo zachaczyć szydełkem o jedną zabłąkaną niteczkę. Wystarczy wówczas naciągnąć nitkę i wykonać nią pracę raz jeszcze. Kolorów są sporo, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie 🙂

images (3)pobrane (1)images (5)images (4)

 

Z tej to właśnie włóczki wyczarowałam takie oto podkładki.

DSC_0772Przyjemnie będzie zaprezentować je gościom w niedzielne popołudnie.DSC_0763Miłego dnia

Edyta

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>