kordonek i szydeło_filet

Dzisiaj kilka słów o tym, jak dodać pustą oraz pełną kratkę na końcu właśnie przerobionego rzędu.

Dodajemy pustą kratkę

Właśnie przerobiliśmy ostatnią pustą kratkę, ale wzór zakłada, że nieco się rozrośnie. W tym celu robimy dwa oczka łańcuszka i odwracamy robótkę. Nawijamy trzykrotnie nitkę na szydełko, wkłuwamy się w podstawę ostatniego słupka i przerabiamy słupek potrójny. Nowa pusta kratka gotowa. W czytelny i prosty sposób zostało to pokazane tutaj.

Dodajemy pełną kratkę

A teraz potrzebujemy dodać pełną kratkę. A zatem, nawijamy dwukrotnie nitkęna szydełko i wkłuwamy się w podstawę ostatniego słupka, przerabiamy słupek podwójnie nawijany. Znów nawijamy dwa razy nitkę na szydełko, wkłuwamy się w podstawę ostatniego słupka i przerabiamy. Mamy już trzy słupki (pierwszym był ostatni z ostatniej kratki). I jeszcze ostatni słupek – powtarzamy, czyli nawijamy nitkę dwa razy na szydełko, wkłuwamy się w podstawę ostatniego słupka i przerabiamy słupek podwójnie nawijany. Nowa pełna kratka gotowa.

Dodawanie oczek z pewnością będzie mi potrzebne przy kolejnym wzorze filetowym, jaki znalazłam w sieci.

Kiedy nie wiem, albo nie mam pewności jak zrobić niektóre szydełkowe „myki” – wchodzę na bloga crochet.pl. Jest tam mnóstwo filmików o szydełkowaniu. Tak w ogóle – to właśnie dzięki filmikom crochet.pl jakie znalazlam na youtube nauczyłam się szydełkować 🙂 Dziękuję!

A wracając do konkursu – przesyłam kolejny etap pracy. Mam nadzieję, że już widać, co jest dziergane w kratkach ? 

20151125_101112

Dodam tylko, że praca jest już ukończona i czeka na usztywnienie, no i oczywiście – na nowego właściciela 🙂

 

Pozdrawiam

Edyta

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>